STORY TIME  | since 2017

Príbeh Soay

Spomienky na detstvo...

Takmer každý z nás spomína na detstvo, ako na radostné, hravé, objaviteľské a hlavne bezstarostné obdobie života. Mnohým sa v spomienkach pred očami ukáže ich babička, ktorá popri tom ako sa oni hrali, sedela v kresle a háčkovala novú dečku alebo plietla svetrík. Práve tieto slová často počúvam, keď sa na verejnosti objavím s háčikom v ruke. Mnoho ľudí má pletenú módu spojenú s kusavým svetrom, ktorý dostali na Vianoce a ani tie farby na ňom zrovna neboli veľmi trendové. V tom období však nebol dostupný tak obrovský výber priadzí. Ani farieb a tiež rôznych zmesí priadzi, ktoré sú dnes úplnou samozrejmosťou.

Ručné práce ako terapia...

V osudný deň, kedy ma sestra zasvätila do háčkovania, som netušila, ako mi tým zmení život a vnímanie sveta. Znie to asi pateticky, ale naozaj je to tak. Som odmalička umelecká duša, ktorú keď niečo zaujme, ponorí sa do toho na 200%. Tak to bolo aj pri háčkovaní. Začalo to čiapkami a keď už mal každý z rodiny a blízkych tú svoju, začala som sa obzerať po väčších projektoch a ďalší cieľ bol sveter. Pri ňom som prvýkrát precítila, že bude potrebná veľká dávka trpezlivosti, no ten, kto už držal viackrát háčik alebo ihlice v ruke vie, že je to neskutočne upokojujúca činnosť. A to mi pomohlo vytrvať a dokončiť ho. Tieto ručné práce by som doslova označila ako terapeutické a existuje na to mnoho dôkazov. Okrem toho, že odbúravajú stres, prirovnávajú ich k cvičeniu jógy, trénuje sa pri tom pamäť a jemná motorika. Tak si predstavte, koľko lásky, pokoja a nehy je možné zapliesť do jedného pleteného svetríka. Do dnešného dňa ich v mojej dielni vyrástlo asi 200 kusov a pri niektorých som strávila aj 50 hodín čistého pletenia. A to nepočítam čiapky, papuče, deky, tašky, hračky, oblečenie pre psíkov...

Prebuď svoju kreatívnu dušu so Soay...

Soay je hand made značka, ktorá premieňa radosť a lásku cez farebné, jemné a kvalitné priadze do módnych kúskov, ktoré svojim vzhľadom pútajú pozornosť. V mojej dielni sú vždy dostupné aj hotové kúsky, z ktorých si môžete vybrať, ale Soay tiež prináša možnosť stať sa na chvíľu fashion dizajnérom. Koľko krát sa Vám stalo, že ste mali jasnú predstavu o nejakom kúsku, no v obchode ste ho nenašli. Soay načúva Vaším túžbam a dáva priestor zhmotniť Vašu predstavu. V portfóliu výrobkov môžete načerpať inšpiráciu či už vo farebných variáciach alebo strihoch a po osobnej konzultácii, bez akéhokoľvek ďalšieho úsilia ku Vám dorazí hotový výrobok. Vždy je to príjemný moment prekvapenia a kúsok, ktorý si takto navrhnete sami si o to viac vážite.

Soay svojou výrobou reaguje na udržateľnosť a vedome nakupovanie.


Ako Soay plní sny?


Nenašli ste Váš vysnívaný kúsok v žiadnom obchode?  Máte v hlave jasnú predstavu, no neviete čo s ňou ďalej? Budem sa veľmi tešiť, keď mi napíšete a  spolu môžeme vymyslieť unikátny kúsok aj pre Vás. Rada poradím či už pri výbere strihu, materiálov alebo farieb. 


Ak ste typ, ktorý potrebuje oblečenie vidieť vo finálnej podobe, nechajte sa inšpirovať hotovými kúskami v Soay galérii alebo v E-shope, kde nájdete aj kúsky, ktoré sú ihneď k odberu.